Aktivitetskaleder 2020


Aktivitetskalender 2020


Link til download af aktivitetskalender 2020: HER

-ændringer vil ikke fremgå af PDF udgaven. Disse vil udelukkende fremgå af den nedenstående kalender!

2020



Januar


21.

Bestyrelsesmøde - Område 4 (kl. 19.00 - Højstrup)

25.

Dommeropfriskningskursus (OPH - Højstrup)


Februar


4.

Ordinær Generalforsamling (kl. 19.00 - Højstrup)

16.

Kursusstart i Højme for Hvalpe- og Begynderhunde (kl. 10.00 - Højme)

18.

Generalforsamling - Område 4 (kl. 19.00 - Højstrup)

23.

Forårskonkurrence - Kåring-, Unghund- og PKV Konkurrence (Seneste tilmelding d. 26.01.20)


Marts


7.

Repræsentantskabsmøde (DPH)

6.-8.

Langelandskursus (Hovborglejren)

22.

Officiel Unghundekonkurrence (NPH) (Seneste tilmelding d. 16.02.20)


April


4.

Standerhejsning (kl. 13.00 - Højstrup)

5.

Fynsmesterskab 2019 (NPH) (Seneste tilmelding d. 01.03.20)

21.

Medlemsmøde i OPH (kl. 19.00 - Højstrup)

25.

Oprykningskonkurrence - Kriminalklassen (SPH) (Seneste tilmelding d. 21.03.20)

26.

Oprykningskonkurrence - Patruljeklassen (SPH) (Seneste tilmelding d. 22.03.20)


Maj


15. - 17.

Kursus - øvelse 11 


Juni


27.

Hvalpe- og Begynderkonkurrence + Sommerafslutning Højme

27.

Sommerafslutning Højstrup


Juli


1. - 31.

Sommerferie (selvtræning)


August


16.

Kursusstart i Højme for Hvalpe- og Begynderhunde (kl. 10.00 - Højme)

19.

Udtagelse - sektion 1 - Kriminal- og Vinderklasse 

22.

Udtagelse - sektion 2 - Kriminalklasse (SPH) (Seneste tilmelding d. 25.07.20)

23.

Udtagelse - sektion 2 - Vinderklasse (SPH) (Seneste tilmelding d. 26.07.20)

26.

Udtagelse - sektion 1 - Patruljeklasse 

30.

Udtagelse - sektion 2 - Patruljeklasse (SPH) (Seneste tilmelding d. 02.08.20)


September


6.

Reserveret til anden aktivitet

17.

Bestyrelsesmøde - Område 4 (kl. 19.00 - Højstrup)

25. - 27.

Damnarksmesterskab 2019 (Silkeborg PH)


Oktober


1.

Medlemsmøde (kl. 19.00 - Højstrup)

4.

Efterårskonkurrencer - Kåringshunde, unghund samt PKV

25.

OPH og NPH klubmesterskab (NPH) (Seneste tilmelding d. 20.09.20)


November


1.

Officiel Unghundekonkurrence (NPH) (Seneste tilmelding d. 27.09.20)

24.

Bestyrelsesmøde - Område 4 (kl. 19.00 - Højstrup)


December


12.

Hvalpe- og Begynderkonkurrence + Afslutning Højme

12.

Juleafslutning og julehygge (kl. 14.00 - Højstrup)